Nasıl Sonuçlar

Neler oluyor lige neler oluyor futbolseverler bizim Süper Lig‘e neler oluyor diye günün maçları ile ilgili günün konusuna giriş yapmak istedim. İlhan Şeşen’i çok severim, Fenerbahçeli’dir kendisi, ben ne kadar tarafsız kalsam da bu takım tutma işlerine.

Gollü Günün Maçları

Gollerle geçti bizim lig bu hafta, eskiden iddaa’da üst bitecek maç bulunmazdı bizim ligde, şimdi alt yok, hatta onu geçtim karşılıklı gol olmayan tek mücadele yok. Bu müthiş futbolumuzu mu gösteriyor tabiki hayır, yolda görsen selam vermeyeceğiz defans hatlarını gösteriyor.

Başakşehir Galatasaray Maçı
Başakşehir Galatasaray Maçı

Koy şu lige Napoli’yi gol yemeden ligden mezun olur. Mezuniyet filan dedim de aklıma lisede beden dersinde oynadığımız maçlar geldi. Günün bankosudur eğer o gün beden dersi varsa bir maç yapmak. Ama bizde son yıl inşaat mı ne vardı, spor salonu dikecekler diye top oynayamaz olmuştuk, iyi de oldu belki günün kalanını test çözerek geçirip öss mi öys mi her ne haltsa ona çalışıyorduk.O sınavın ismi de o kadar çok değişiyor ki takip edemiyorum. İstikrar yok o sınavda öğrenciden istikrar bekliyorlar. Finlandiya ile maçları izledik Türkiye’nin, futbolunda pek bir halt yok adamların ama eğitim sistemleri on numara dikkat edip örnek alsak ne mutlu bize. Neyse bunları bırakalım da günün spor haberlerine geçelim.

Medipol Başakşehir – Galatasaray Maçı

Zorlu bir 90 dakika bizi bekliyor, bu maçı tahmin etmek çok güç. Tam bir Şampiyonlar Ligi mücadelesi, kazanan 2.liğe bir adım daha yaklaşacak bakmayın Başakşehir’in 2.olduğunu Türkiye Ligi burası son 4 haftaya 10 puan farklı lider girip şampiyon olamayan takım gördü futbolseverler. Bu maçta her Galatasaraylı şunu diyor:

Selçuk İnan yine yokları oynarsa Galatasaray kaybedebilir

Tabi forvet hattımızın performansı da önemli.

Günün maçları için en kilit nokta defans olsa da Galatasaray’da defans yokmuş gibi düşünerek bunları söylüyorum, O popesculu filipesculu bülentli defans olsa maçları nasıl kazanacağının haddi hesabı yok, şampiyon bile olabilir Muslera kaledeyken.

Günün Maçları
Günün Maçları

Sahi Muslera napacak günün kahramanı oluyor ama kariyerini burada mı bitirecek ben isterim ki maçları bu özveriyle kazanan biri Barcelona’da gitsin top koştursun ya da Chelsea‘de filan ya da şu 3 kulübü uygun gördüm ona;

  1. Bayern Münih
  2. Juventus
  3. LA Galaxy

3. seçenek kasti yazılmıştır, adam iyi kulüpte oynamayacaksa gitsin keyif yapsın en ezından Los Angeles’ta. Yazık oluyor burada. Tüm Galatasaraylılardan bu sözü duyuyorum ben.

NBA’de Bugünün Sonuçları

Hep futboldan gidiyoruz, bir sporsever olarak NBA’den de bahsedelim. Çok mükemmel bir olay yaşandı NBA’de. Ne mi oldu? MVP’nin en büyük iki adayı James Harden ve Russell Westbrook ilk turda karşı karşıya gelecek. Dönem içindeki maçları göz önüne aldığımızda Harden 3-1 önde. Ama istatistik konusunda Westbrook darma duman ediyor.

NBA Sonuçları
NBA Sonuçları

Tabiki MVP demek istatistik demek değil, ama bu istatistikler en son 1961-1962 yılında yakalandı. Adam triple double ortalamasıyla NBA sezonunu tamamladı. Günün kalan maçları da artık playoff çoğu kişi buraya gelemez takım diyordu geldi. Şimdi yine çoğu kişi gidemez buradan öteye diyor, bakalım göreceğiz.

One thought on “Nasıl Sonuçlar

  1. “Bu büyüklükte bir kulübe ait olmaktan bu günün gurur duyuyor, şimdi sahip olduğumuz iki yarışmaya odaklanmak zorundayız.”

    Pazar günü, Real Madrid’e yapılacak günün maçları bir gezi ile işler daha da kolaylaşmıyor; burada yenilgi Barca’yı, daha fazla oynamış olan rakiplerinin altı puan geride bırakıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir