Hollanda Ligi

Hollanda Eredivisie’de şampiyon neredeyse belli olmak üzere günün maçları üst sıradalardaki takımların mücadelesine sahne oluyor.

Hollanla Ligi Maçları Sona Doğru Günün Şampiyonu

Ajax deplasmanından 2-1 mağlubiyet ile ayrılan Feyenoord’un eğer uzun süre sonra Eredivisie’de şampiyonluğunu ilan etmesini istiyorsa hata payı bulunmuyor.

Günün Maçları
Günün Maçları

Eğer günün maçlarında Ajax deplasmanından puan ile dönmeyi başarsalardı ve 4 puanlık farkı korusalardı bu hafta PSV deplasmanına konuk olacak olan Ajax’ın puan kaybetmesi durumunda Vitesse deplasmanında şampiyonluklarını ilan edebilirlerdi.Günün puan durumunda 76 puan ile Feyenoord liderliğini sürdürüyor, Ajax ise 75 puan ile yakın takibine devam ediyor PSV ise iki takım ile olan puan farkını koruyamadı ve 69 puanda kaldı ancak maçlarda her ne kadar PSV matematiksel olarak şampiyonluk şansını elinden kaçırmış olsada ezeli rekabette Ajax ile önemli bir karşılaşmaya çıkacaklar. O yüzden Ajax için oldukça önemli bir karşılaşma diyebiliriz.

Feyenord’un Şampiyonluk Hasreti

Tam 17 senelik şampiyonluk hasreti bulunan Feyenoord kalan günün maçlarını kazanması durumunda rakibi Ajax’ın maçlarına bakmaksızın 15. şampiyonluğunu ilan etmiş olacak.

hollanda ligi maçları
hollanda ligi maçları

Son şampiyonluklarından bu yana ligde günün maçları sadece ilk iki sıraya 2 kez girmeyi başaran Feyenoord sezonu şampiyonlukla tamamlamak istiyor. Eğer puan kaybı durumunda ise Ajax tüm maçlarını kazanırsa 2 yıl aradan sonra şampiyon olmuş olacaklar. Ligdeki tam 34. şampiyonluklarına ulaşacaklar.

PSV Eindhoven ise bu sezon günün maçları konusunda gol yollarında önemli sıkıntılar çekti. Gereksiz puan kayıpları ile ligi 3. sırada tamamlama hakkı kazandılar.

Alt sıralarda ise Go Ahead Eagles artık Hollanda Eredivisie’ye veda etti diyebiliriz. NEC Nijmegen, Sparta Rotterdam ve Roda üçlüsü ise kendini Play Out potasından çıkarabilmek için mücadele veriyor.

günün maçları
günün maçları

Avrupa ligi play offları için ise çekişme son haftaya kadar sürecek gibi gözüküyor çünkü bugünün ilk 10’unda yer alan takımlar halan istatistiki olarak ilk 7’ye girebilirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir