Günün Maçları Bugün

Günün Maçları Türkiye

Türkiye liglerinde durumlar karışık arkadaşlar günün maçları ile ilgili konumuza baktığımızda dün ile yorumlarımızla başlayalım. Trabzonspor Galatasaray’ı yendi, Fenerbahçe bir garip oynadı Beşiktaş ile Başakşehir’de berabere kaldı. Ligimizin üst sıra maçları hiç kendinden beklenmeyen performansı gösterdi. İddaacılar yattı.

Bu Günün Maçları
Bu Günün Maçları

Tabi bizi takip edenler değil, sağlam tahminler ulaştırdık sizlere. Artık bu hafta bugün normalde günün maçlarını tartışmamız gerekse de milli maç dönemine girdiğimiz için bugün maç yok.

Milli Maçlar Yaklaşıyor

Milli takımımızın durumu pek iç açıcı değil biliyorsunuz, tam bir takımı bir türlü oturtamadık. Temele indiğimizde yetenekli oyuncular ama takıma baktığımızda olmuyor maçları kazanamıyoruz. Kolay rahat bir maç bekliyor bizi 24 mart cuma günü Türkiye – Finlandiya maçı. O günün sonuçlarını sizle değerlendireceğiz ama öncesinde yanılmıyorsam çarşamba günü Almanya – İngiltere var.

Günün Maçları
Günün Maçları

Normalde futbolun beşiği İngiltere olarak bilinir değil mi? Değil arkadaşlar artık futbol Almanya ve İspanya’da. Tabiki bu ülke bazında yoksa İngilizlerin lig kalitesi tartışılmaz. Ama oyuncu çıkaramıyorlar. Hal böyle olunca günün maçları sonunda kazanan Almanya oluyor. Yine Almanya’nın galibiyetini bekliyoruz.

Eski Milli Maçlar

Almanya demişken kimimizin aklına Micheal Ballack, kimimizin Klose, kimimizin Sepp Maier geliyor. Köklü bir geçmişi var Almanya’nın futbol tarihi olarak. Günümüze döndüğümüzdeyse her şehirde ücretsiz halı sahaları var. Evet gençler maçları ücretsiz halı sahalarda yapıyor. Sokaklar çok geniş ama top oynayan çok yok. Köy denilebilecek yerlerde bile günün tüm maçları sahalarda yapılıyor. Birçok merkez bölgesinde maçları takip edebileceğiniz iddaa tarzı bayiler var, ama bu bayilere giriş ücretsiz ve dev ekranda maçlar. Bizde sözde popüler futbol ama Almanya kadar değil ve onlar biraz da günlük sporlarına önem veriyor ve dinç kalıyorlar. Bizdeyse yürek daha çok ortada, iyi gaza geliyoruz onlardan daha cesuruz, milli takımı belki de daha çok seviyoruz ama olmuyor, disiplin gerekli, iyi bir çalışma gerekli.

9 thoughts on “Günün Maçları Bugün

  1. Geri bildirim: Ferhat
  2. milli takım maçlarında finlandiya kolay rakip gibi duruyor da keşke şöyle eski milli takım olsa da 6-0 7-0 gibi sonuçlarla kazansak.

    1. Sizce yıldırım demirören futbol federasyonundaki görevine devam etmeli mi? nedir düşünceleriniz?

  3. Türkiye Finlandiya’yı yendi de abartmayın bunu, Finlandiya sonuçta. Çok kötüydüler. Moldova’yla yapacağız bugün de. Hep eften püften gaza getirici saçma maçlar. Keşke yenilseler.

    1. bugünün zorlu maçları var evet ama günlük yaşama da bakmalı en az canlı skor takibi kadar. maç özetlerini izlediğimiz kadar çocuklarımızla da vakit geçirmeliyiz. bazen hayatın bunlar için çok kısa olduğunu düşünüyorum.

  4. bugünkü maç sonuçları ile ben milyarder olabilirim, son iki maçım kuponda. son maça kalacağım büyük ihtimal yarın. ama tutturabilmem için beşiktaş’ın puan alması lazım. bu kadroyla da alsın artık. pogba’da beşiktaş’ı destekliyormuş sanırım, futbolcuların teknikleriyle ilgili bir açıklama yapmış.

  5. kim deri burada beraber kalan başakşehirin iki hafta sonra galatasarayı o günün maçları için rezil bir defansla maça çıkan galatasarayı sefil edeceğini.

  6. “Bayanların yaptıklarından memnunum, fakat anahtarı mevcut formunu korumak yerine iyileştirmeyi amaçlayan anahtardır.Herkes olağanüstüydü ve Andrea Barzagli geldiğinde bir gün boyunca oynamış olabilir gibi hissettim ve Kabul edilmedi. “

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir