Günün Maçları Fransa Ligi

Avrupa liglerinde son haftalara girilirken şampiyonluk için önemli karşılaşmalarda oynanmaya devam ediyor. Günün maçlarında hem şampiyonluk hem de düşme potasını yakından ilgilendiren maçlar kadar avrupa kupalarında da mücadele etmek isteyen takımların zorlu mücadelelerine sahne oluyor.

Fransa Ligi Günün Maçları

Fransa liginde son 4-5 haftaya kadar sürpriz bir şekilde Nice takımının liderliğini görüyordu ancak peşinde milyar dolarlık bütçeli Paris.

sadecetahmin
sadecetahmin

Hemen hemen bir o kadar bütçesi bulunan Monaco ısrarcı takipleriyle mücadelesini sadece 25 hafta gösterebilen Nice karşısında günün maçları incelendiğinde üstünlüğü ele almış durumda.Monaco’nun Şampiyonlar liginde ki yarı final başarısı kadar Fransa liginde ki konumu da konuşulmaya devam ediyor. Puan çetvelinde ezeli rakibi Paris karşından maçları izlediğimizde 3 puan geride olmasına karşın fikstürde 2 maçlık bir eksiği bulunuyor günün sonunda. Bu hafta sonu Lyon deplasmanına gidecek olan Monaco eğer bu maçtan 3 puan ile ayrılması durumunda maç eksiği ile Paris’i yakalamış olacak.

günün maçları
günün maçları

Paris karşısında bir anda 3 puanlık bir avantaj yakalama şansını elde edecek. Ligde tam 14 maçtır mağlubiyet yüzü görmeyen Monaco bu maçların tam 12 tanesinden galibiyet ile ayrılmayı başardı.

Lig Şampiyonluk Maçları

Paris cephesinde ise Barcelona maçının hayal kırıklığını üzerlerinden atabilmiş değiller. Ancak şampiyonlar ligi kadar Paris Saint-Germain için Fransa ligi şampiyonluğu da bir o kadar önemli diyebiliriz. Monaco’nun 14 maçlık yenilmezlik serisine karşın ligdeki maçları Paris Saint-Germain’in de tam 16 maçlık yenilmezlik serisi yer alıyor. Ancak ipler Monaco’nun elinde olduğu için Paris Saint-Germain şampiyonluk için rakibinin puan kaybetmesini beklemesi ve kendi maçlarını kazanması gerekiyor günün tamamında.

günün maçları
günün maçları

Nice ise uzun dönem liderliği elinde tutmayı başarmış ancak güçlü rakipleriyle belirli bir süre baş edebilmişti. Şampiyonluk Nice için hayal olsa da günün maçlarını kazanırlarsa şampiyonlar ligi hayal değil. Matematiksel olarak şampiyonlar ligi elemelerine katılmaya hak kazanan Nice eğer Paris maçını kazanır. Rakibi bolca puan kaybederse şampiyonlar ligi gruplarına direk olarak katılmaya hak kazanabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir