Sergen Yalçın Kayserispor Maçları

Göreve geldikten hemen sonra Kayserispor’u düşme potasından çıkaran Sergen Yalçın uzun süren başarılı sonuçların ardından başarısız bir maç serisi sonucu takımın başından ayrıldığını günün maçları arasında ki 2-1 sonuçlanan Gençlerbirliği – Kayserispor maçından sonra açıkladı.

Günün Maçları Serisi ve İstifa

Göreve geldikten hemen sonra önemli galibiyet serisi ile Kayserispor’u bir anda düşme potasından puan durumunda takımı ilk 10 potasına getirmeyi başaran Sergen Yalçın son 5 maçta sadece 2 puan toplayabilmişti. Gençlerbirliği maçından da mağlubiyet ile ayrılan Kayserispor bu şekilde Sergen Yalçın yönetiminde çıktığı son 4 maçı kaybetti.

kayserispor
kayserispor

Son 6 maçta sadece 2 puan toplayarak hızla uzaklaştığı son 3 potasına günün maçları sonrası tekrardan dönmüş oldu ve Kayserispor için tekrardan tehlike çanları çalmaya başlamış oldu.Sergen Yalçın aldığı başarılı sonuçlardan ziyade peş peşe karşılaştığı Fenerbahçe ve Galatasaray maçlarından galibiyet ile ayrılmayı başarmış ve sezonun takımı Beşiktaş deplasmanının da günün en düşük kazancı 1 puan almıştı.

Kalan maçlarında 4 büyüklerden sadece Trabzonspor ile karşılaşacak olan Kayserispor gelecek sezon Süper Ligde mücadele etmek için tekrardan puan toplamaya başlaması gerekiyor.

Kayserispor Maçları

Sergen Yalçın ise takımdan ayrıldığını günün maçları sonrası toplantıda basın mensuplarına iletmişti. Ancak yönetim henüz bu açıklamayı kabul edip etmediği ile ilgili bir bilgi paylaşmadı. Sergen’in takımdan ayrılması Kayserispor için belki bir fırsat olabilir belki de tam tersi takım uyum sağladığı hocalarının son haftalarından yanlarında olamamasından kaynaklı daha kötü duruma düşebilir.

sergen yalçın maçları
sergen yalçın maçları

Tabi ki bu duruma müdahale edecek ise Kayserispor yönetimidir. Ancak bu kadar uzun süreli bir mağlubiyet serisinin de sonunda hoca değişikliği takımlar için her zaman olumlu olmuştur. Bu günün haberi bu istifa Kayserispor’un ligde kalması için önemli bir adımdır, maçları izleyeceğiz bundan sonra. Kayserispor ligde gelecek hafta günün maçı için Alanyaspor’u ağırlayacak, Alanyaspor ise düşme hattının 9 puan önünde yer alıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir