Günün Açıklaması

Günün İlginç Açıklamaları Arda’dan Geldi

Geçen gün spor haberlerini takip ediyorum bir röportaj gördüm Fanatik gazetesinde, Barcelona’da top koşturan Arda Turan ile yapılmış. Allah Allah dedim okudum, röportajı okuduğumda sempati beslediğim Arda Turan’dan röportaj sonrası nefret ediyordum. Size anlatayım. Hatta alıntıları da paylaşacağım.

Barcelona – PSG Maçları

Size bahsetmiştik daha önce Barcelona – PSG maçlarından gerek ilk maç gerekse rövanş. Bu Arda Turan da kendine şöyle pay çıkarmış, demiş dakika 65 gittim Messi’nin yanına kendisinin en iyisi olduğunu, nasıl oynamamız gerektiğini hatırlattım. Ya ne kadar komik değil mi?

bu günün maçları
bu günün maçları

Ben şu anda çok acıyorum Arda Turan’a. Adamın övündüğü şeye bakar mısınız? Neymar mükemmel ötesi frikikle takımını hayata döndürüyor ve adamın maçta övündüğü şey Messi’ye kendi olduğunu hatırlatmakmış.Alooo oyuncusun sen oyuncu neyin havası bu, senin oraya çıkıp asist yapman gol atman gerek. Pique’ye gitmiş yapabilirsin demiş, koskoca Pique’yle Messi de senin hadi oğlum yapabilirsin demene bakıyordu zaten.

İkinci sınıf bir topçusun Arda Turan

Diyor ki geçmişten bu yana kim transfer oldu Barcelona’ya, kim oynayacak benden sonra Barcelona’da bir Türk olarak. Arkadaş senin ismin Bayrampaşa’da bir caddeye verildi, Barcelona Nou Camp’a değil. Birincisi herkes biliyor ki sen bir “sponsor transferisin”. Bir diğer konuysa sen Barcelona’da oynamıyorsun yedek oyuncusun. Sen Real Sociedad’da Nihat Kahveci’nin yakaladığı başarının yanına bile yaklaşamadın, Atletico Madrid’i bıraktın, Atletico’yu her önemli anında yalnız bıraktın, Barcelona’ya transfer olduktan sonra senin her zaman arkanda duran Diego Simone’ye benden sonra kupa kazanamadılar dedin, o yine büyüklük yaptı Arda’yı severiz dedi. Hakeme ayakkabı atan şovmen Arda Turan Türkiye’nin gelmiş geçmiş en iyi oyuncusu taklidi mi yapıyor? Güldürmesin bizi, milli takımda nasıl koşmadığını çok iyi biliyoruz.

Günün maçları
Günün maçları

Kendisini yetiştiren Fatih Terim’e nasıl kafa tuttuğunu da.

Arda Turan gibisi 100 yılda bir gelir

Böyle bir başlığın altında kendinden bahsediyor bu oyuncu. Yazık onu oraya çıkaranları, mütevaziliği çoktan unutmuş. Bir de geçsin artık Bayrampaşalı çocuk tavırlarını, bakın şunlar onun konuşmasından direkt alıntılar:

“‘Aaa her yerde Arda var’ diyorlar. Tabii ki de ben olacağım. Yüzyıllık tarihe baksınlar. Kaç tane Arda Turan var! Fazla mütevazılık kibir göstergesidir…”

Sen mi olacaksın her yerde bu nasıl bir egodur. Sen kimsin? Nasıl bir egoistsin sen. Bakın bir egoistlik örneği de altta:

“Milli takımda yaşadıklarımı hâlâ hatırlıyorum geriye dönüp baktığımda. Yazık günah değil mi bu ya… Konu Arda meselesi değil. 18 maç kaybetmemişim ben, Hırvatistan’la İspanya’ya yenildik diye -daha da elenmemişiz-“

Dikkat ettiniz mi, maç kaybetmeyince kendisi kaybetmiyor, ama yenilince biz yenildik oluyor. Dikkat edin bakın bunlar ince ama kişiliği gösteren noktalar.

Her neyse sinirlendim yazıyı da tam bitiremedim, yarım bıraktım. Böyle topçuları ekrana çıkartıyorlar ayar ediyorlar insanı. Daha kötü sözler kullanırdım da neyse günün maçları konusuna dönelim.

Günün Maçları

Bugün gençlerin maçları var, onlara değinmeyeceğim ama bilmek isteyen varsa söyleyeyim, gençler A milli takımları takip eder, A milli takımlar karşılaşıyormuş gibi maçları düşünün. Günün maçlarında bir de dikkat edin gençlerde daha az süpriz çıkar, daha çok gol olur.

Türkiye Moldova ile hazırlık karşılaşması yapıyor. Bir moral maçı, Türkiye alır. Ama çok gollü girmeyin bu maça.

3 thoughts on “Günün Açıklaması

  1. Geri bildirim: Açıklamaya açıklama
  2. Arda Turan’ı ben de çok severdim ama eskiden, belki Atletico’nun ilk yılları. Ama o eski Bayrampaşalı çocuğu kaybettik, değişti orada. Belki paranın etkisidir, yerinde olup empati kuramıyorum bu durumda.

  3. Luis Enrique, Juventus’a karşı üç gollük bir açık vermeyi teklif ettikleri kısa süre önce Barcelona’nın atılganlığı ile hayal kırıklığına uğradılar, galibiyetsiz bir beraberliği sürdürdüler ve Şampiyonlar Ligi’nden ardı ardına ikinci çeyrekte çeyrek finalde çıktılar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir