Olmadı Beşiktaş Şampiyonlar Maçı

Beşiktaş günün maçları için dün çok net bir galibiyet kaçırdı son 30 dakikalık oynadığı futbolu saymazsak. Kendisiyle dünya karması yıldızları diye dalga geçenleri susturmak adına dünkü maçı almaları önemliydi.

Günün Maçları 14 Nisan

Beşiktaş UEFA çeyrek final maçına hızlı başladı ve golü de çabuk buldu. Karambol bir goldü belki aynısını tekrar at deseler atamazlar ama Lyon’un tedirgin olmasına neden oldu bu gol, inanılmaz bir baskı kurdu bu Fransız takımında. Bu arada günün maçları ile ilgili detaylara girmeden önce hakemden bahsetmek istiyorum. Beşiktaş‘ı öyle savundu ki neler neler, Lyon’un penaltısını vermedi, Beşiktaş’ın en az 1 tane kırmızı kart görmesi gerekiyordu vermesi.

Günün Maçları
Günün Maçları

Resmen hani Ivan Bebek‘i hatırlarsınız pi.. or.. ço… var ya hatırladınız dimi heh işte ona tepki olarak doğmuş bu saygıdeğer hakem arkadaşımız. Melek gibiydi, 14 Nisan’da heykelini dikmesi lazımlar. Beşiktaşlı arkadaşlarımın hepsi aynı fikirde. Fakat karşınızda Lyon var güçsüz bir ekip değil, öyle bir hırslı top oynadılar ki 1-0’dan sonra aklınız hayaliniz durur. Müthiş ötesi bir hücum organizeleri var, ama maçları izlerseniz görürsünüz inanılmaz berbat bir defansı var, bu konuda Galatasaray’la çarpışır. Ama bunların bir kötü yanı kalecileri de kötü günün en berbat oyuncularındandı. Beşiktaş’ta kötüler vardı, Gökhan Gönül ve Talisca bekleneni veremedi, Talisca ama öyle böyle değildi çok kötüydü maçta.Yerine bir “Tolgay Arslan” ya da “Necip” girse fark 3-4’e çıkabilirdi 1-0’ken, ama biraz da zorunluluktan orada oynadı Talisca. Sonuçta bir Querasma’nın fiziği yok onda, git gel yapamıyor ve yoruluyor. Adriano, Marcelo ve Tosic’se canla başla oynadılar. Beşiktaş’ın böyle özverili oyuncular bulması onların adına büyük şans, zira günün maçını onlar kurtardı Beşiktaş’ta. Fakat herkes gördü ki Şampiyonlar Ligi maçları ile UEFA Ligi maçları arasında dağlar kadar fark var. Dünkü Bayern Münih – Real Madrid maçını hatırlarsınız.

Zor Oyunlara Girme Oğuzhan

Kadroyu incelemeye devam ettiğimizde en büyük problem Oğuzhan Özyakup‘un günün maçları için gereksiz kompleks hareketleri, bu adam basit paslarla takımı organize etse çok iyi bir topçu olarak. Emre Mor’un profesyonelsizliği bu adamın da kompleks oyun oynamaya çalışması bitiriyor bunları.

Hakemle ilgili efsane bir söz paylaşayım arkadaşlardan:

Orta hakem melek süper ötesi bir şey tamam ama, o yan hakem yok mu, onu Beşiktaş Kulübü Kongre Üyesi Yapmak Lazım !

Beni gül gül öldürdü bu söz maçta. Maçları izleyin hak vereceksiniz günün Beşiktaşlısı seçtiler onu bizim BJKliler, bir de İspanyol bu hakem ve maç sonunda kaleci Fabri’nin yanına gelip onu teselli etti fark ettiyseniz.

Beşiktaş Maçları
Beşiktaş Maçları

Neyse maç yorumumuza dönersek UEFA Ligi için yakışmayacak derecede Beşiktaş geriye çok yaslandı özellikle 50. dakikadan sonra fakat Beşiktaş bir Juventus ya da Real Madrid kalitesinde defans yapan bir takım değil, hal böyle olunca gol geliyorum dedi. Ben eminim Beşiktaşlı taraftarlar dün Mitrovic’e çok sövdü.

Maçın Hakkı

Sezar’ın hakkı Sezar’a, dün maçın hakkı Lyon’undu. 5 net pozisyon kaçırdılar, direkten dönen iki tane de topları var. Forvetleri hiç gününde değildi. Marcelo ikinci maç yok gördüğü sarı kart sonrası.

Günün Maçları
Günün Maçları

Bakın 2-1 avantajlı skor gibi durabilir, fakat Beşiktaş’ın lehine çok şey oldu bu UEFA maçında. Deplasmanda turu kaybetmek istemiyorsa Beşiktaş’ın çok daha iyi olması, oynaması gerekli. Günün maçları için yeterli değil tur atlayamazlar bu topla. Diğer maçları incelediğimizde günün pek şaşırtıcı sonucu olmadı. Turu geçecek takımlar az çok belirlendi.

One thought on “Olmadı Beşiktaş Şampiyonlar Maçı

  1. “Bu Juventus Barcelona ya da Pescara olsun, her oyuna nasıl yaklaştığına şahane bir alkış hak ediyor: Büyümemizin bir başka adımı, şimdi rakiplerimiz Juventus’tan endişelenmeli.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir