Şampiyonluk için günün maçları

Pazar keyfinizi katlayacak birbirinden önemli ve çekişmeli maçlar sizleri bekliyor. Birçok ligde bu pazar derbi ve üst sıraları yakından ilgilendiren şampiyonluğun kaderini belirleyecek oldukça önemli maçlar yer alıyor.

Günün çekişmeli maçları

İşte öne çıkan günün maçları.

Galatasaray – Fenerbahçe Günün Maçları

Şampiyonluktan iyice uzaklaşan iki ezeli rakip şampiyonlar ligine katılmaya hak kazanmak için mücadele ediyor. Son 8 maçında 7 galibiyet alan Fenerbahçe daha formda olan taraf gibi gözüküyor ancak bir derbiden ziyade bir günün Galatasaray – Fenerbahçe maçı olduğu için form durumuna göre takımları yorumlamak doğru olmaz.

barcelona real madrid maçları
barcelona real madrid maçları

İstatistiğin işlemediği karşılaşmada günün maçlarında her iki takımının da galibiyete yakın olduğunu söyleyebiliriz ancak ev sahibi Galatasaray’ın daha avantajlı olduğunu söylemeliyiz. Bu derbide deplasman takımı tribünlerinin de dolu olacağını ekleyelim.

Arsenal – Manchester City Maçı

FA Cup yarı final karşılaşmasına Arsenal – Manchester City günün bu vakti karşı karşıya geliyor. Tottenham’ı 4-2 ile geçen Chelsea ilk finalist olmuştu. Chelsea’nın rakibi ise bu maçtan sonra belli olacak. Her iki takımda ligde liderlikten iyice uzaklaşmıştı, yine aynı şekilde Şampiyonlar Ligi’nde de grup maçları aşamasından hemen sonra elenmişlerdi. Sezonu kupayla kapatmak isteyen iki köklü klübün maçı günün maçlarında öne çıkanlar arasında yer alıyor. Diğer köklü klüpler:

  1. Chelsea
  2. Manchester City
  3. Liverpool
  4. Everton

Real Madrid – Barcelona El Clasico Maçı

Günün maçları arasında İspanya liginde şampiyonu belirleyecek bir karşılaşma diyebiliriz. 3 puanlık avantajı elinde bulunduran Real Madrid maçtan galibiyet ile ayrılması durumunda puan farkını maç eksiği ile 6’ya çıkarmış olacak ve bitime sadece 6 hafta kala şampiyonluk için oldukça önemli bir adım atacak.

günün maçları
günün maçları

Barcelona ise rakibi karşısında galibiyet alarak şampiyonluk umutlarını ilerleyen haftalara taşımak istiyor.

Messi bunu yapabilir.

diyor herkes…

Lyon – Monaco Günün Son Derbisi

Yine Fransa liginde şampiyonluğu yakından ilgilendiren maçlardan bir tanesi Lyon – Monaco maçı, Şampiyonlar Ligi Maçı gibi. Monaco, lider Paris’in 3 puan arkasında bulunuyor ama bu maçla birlikte 2 maç eksiği bulunuyor yani 2 maçını da 3 puan ile tamamlarsa 3 puanlık bir avantaj sağlamış olacak. Lyon ise Avrupa kupalarında gelecek sezon mücadele edebilmek için mutlak galibiyet umuduyla maça çıkıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir