Bayern Münih Şampiyonlar Ligi’nden Elendi

Şike mi değil mi? Şampiyonlar ligi günün maçları inanılmaz bir dedikoduyla sallanıyor. Dün akşam mükemmel ötesi bir maç vardı ekranlarda Real Madrid – Bayern Münih maçı. Adeta iki dev, dünyanın en iyi iki takımı karşılaştı ve sonuç Real Madrid lehine oldu.

Günün Maçları’nda Skandal

Dün her şey çok kontrollü başladı. Şampiyonlar ligindeki iki maçtan en önemlisi olan ve seyirciler daha çok merak ettiği Real Madrid Bayern Münih maçında ilk 10 dakika pek bir futbol yoktu. Daha sonra Bayern ataklarını sıklaştırdı ama 35-40. dakikada geri aldı kendisini. Real Madrid iyi karşıladı Bayern’in ölümcül saldırılarını.

şampiyonlar ligi
şampiyonlar ligi

Tabi Bayern Münih’in bu kadar atak maç geçirmesinin en önemli nedenlerinden biri günün en çok top ezeni Ronaldo sayesinde oldu. İlk 40 dakika çok top kaybetti ve bunlar geniş alan toplarıydı alıp yardırması gerekiyordu. Her neyse günün maçları için aslında diğer maçta zevkli geçiyordu ama ona daha sonra değineceğiz.

Bayern Golü Buldu ve Sonrası

Alman ekibi Bayern Münih tartışılacak bir penaltı ile Lewandowski’nin ayağından golü buldu, dakika 53. Heyecan dorukta, atılacak bir gol maçları Bayern Münih ekibinin lehine çevirecek o panzerlerin o müthiş duvarını aşmak çok zor olacaktı. Real Madrid bu sıra ataklarını geliştirdi ve ofsayttan bir golle maçı 1-1’e getirdi, evet ofsayttı gol. Bunu herkes gördü ama yanlış yer tutan yan hakem görmedi ve maç 1-1 beraberliğe geldi. Arkadaş yazıktır dedi herkes ama Bayern Münih hemen gol sonrası müthiş baskıyla maçı hemen 2-1’e getirdi. Sergio Ramos kendi kalesine attı golü, fakat o golde çok bir hata yoktu.

günün maçları
günün maçları

Bu Bundesliga liderinin bir zaferiydi. Bu arada çok enteresan bir durum taraftarların ilgisini çekti Vidal maç başından beri faullü oynuyordu ve sağlam fauller yapıyordu. İlk maçta da Real Madrid‘e karşı penaltı kaçırarak hayatının hatasını yapmıştı yine günün maçlarına damgasını vurdu. Bu maçta skor 2-1’ken de Vidal sahneye çıktı, aslında faul olmayan bir pozisyondan dolayı 2.sarıyı gördü ve takımını çok kritik bir noktada 10 kişi bıraktı. Aslında faul değildi ama Vidal maçın başından beri ben kırmızı göreceğim diye bağırıyordu. Fakat maçları izleyen bilir bir adam daha vardı maçta kırmızı görmeyi hak eden: Casemiro. Ayağa basmadır arkadan kaymadır her türlü çirkinlik vardı bu oyuncu da ama Macar hakem oralı olmadı. Belki spiker sürekli Kasimiro dediği için Casemiro’yu bulamamıştır.

Geçen Yıl Şampiyonlar Ligi Maçları

Geçen yıl da hakem yüzünden elendiği savunmuştu Bayern Münih, hatırlarsınız Cüneyt Çakır yönetmiş o maçı. Bu sefer de Macar hakem katletti maçı, ciddi manada bir Barcelona – Real Madrid finali istiyorlar sanırım.

real madrid bayern munih
real madrid bayern munih

Fakat az önce bir alman gazetesini okuduğumda hakeme laf atmamış olduklarını gördüm. Hatta gittim iki üç tane daha araştırdım bir şey dememişler hakeme. Fakat UEFA FIFA her neyse ayıp etmiştir şu anda, hem de futbolun en emperyalist takımlarından biri olan Bayern Münih’e karşı. Bu maçla ilgili çok konuşacağız daha şu anda sadece günün maçları konusuna bir giriş yapmak istedim.

One thought on “Bayern Münih Şampiyonlar Ligi’nden Elendi

  1. Eğer goller 1 fit daha genişse, Barza bunu 7-3 ya da böyle bir şey kazandı. Tüm oyun boyunca, MSN kalitesindeki oyuncuların çok iyi fırsatlar (iki oyunda da) boşa harcadıkları ve hedefe bir boğmaca 1 atış (Buffon tarafından kaydedildi) yönettikleri. Messi bana son WC finalinde Messi’yi hatırlattı; İki büyük şans, iki (yakın) özlüyor. Hepinize hedef uygulayın, lütfen.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir