Şampiyonlar Ligi Günün Maçları

La Liga’da şampiyonluğun kaderini belirleyecek günün maçlarında öne çıkan bir karşılaşma olan Real Madrid – Barcelona maçı bulunuyor.

Şampiyonlar Ligi Günün Maçları

Şampiyonlar liginde Paris maçında ki geri dönüşüyle Barcelona için her şeyin son saniyeye kadar devam ettiğini görmüştük. Ancak hafta için Juventus karşısında alınan beraberlik İspanyol kulübün Şampiyonlar Ligi’ne günün maçları sonucu veda etmesine sebep olmuştu.

şampiyonlar ligi maçları
şampiyonlar ligi maçları

İki karşılaşmada da rakibine gol atamayan Barcelona, ligde maçlar sonrası şampiyonluk umudunu devam ettirebilmek adına Real Madrid karşısında galibiyet almak istiyor.Günün maçları düşünüldüğünde psikolojik olarak üstünlük Real Madrid’de bulunuyor ancak Barcelona’nın alacağı 3 puan Madrid için tüm üstünlük elden gidebilir. Maç eksiği ile rakibinin 3 puan önünde olan Real Madrid eğer maçtan galibiyet ile ayrılmayı başarırsa rakibinin 6 puan önüne geçecek ve ekstra olarak bir maç eksiği bulunacak yani puan farkını 9’a çıkarma şansı olacak. Doğal olarak bugünün maçları sonrası 3 haftalık bir avantajı eline geçirme şansı yakalayacak.

günün maçları
günün maçları

Maç eksiğini tamamladıktan sonra 5 hafta kaldığını düşünürsek 9 puanlık avantajdan sonra 2 maçlık bir galibiyet serisi Real Madrid’e bitime 3 hafta kala şampiyonluk getirecek. Yani Real Madrid ligdeki 4 maçını kazanırsa şampiyonluğunu ilan edecek.

Şampiyonlar Ligi Kupası

Geçen sezon takımın başına geçen ve Şampiyonlar Ligi kupasını kazanan Zinedine Zidane bu şekilde 2. sezonunda takımını İspanya Liginde şampiyonluğa taşıyacak. Hatta Şampiyonlar Liginde yarı finale kalan Real Madrid sezonu iki önemli kupayla tamamlama şansını da yakalayacak.

barcelona madrid maçları
barcelona madrid maçları

Barcelona için ise şampiyonluk umudunun devam etmesi için günün maçlarında mutlaka galibiyet gerekiyor. Galibiyet dışında alınacak sonuç rakibinin yüksek olasılıkla şampiyonluğa ulaşmasını sağlayacak tabi ki galibiyet sonrası yine avantaj maç eksiği olduğu için Real Madrid’de olacak, Şampiyonlar Ligi de önemli tabi. Ama Madrid’in eksik maçını puan kaybıyla tamamlamasından sonra ibre Barcelona’ya dönüş yapacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir