Günün Maçları UEFA Ligi

Öncelikle UEFA Ligi günün maçları öncesinde dünden bahsetmek istiyorum size sayın seyirciler. Barcelona ve Almanya’nın Şampiyonlar Ligi maçlarındaki diğer temsilcisi Dortmund elendi.

Barcelona ve Günün Maçları

Barcelona hazin bir sonla şampiyonlar ligine veda etti. Önceki gün hakem hatalarıyla tur atlayan Real Madrid’in yanında olan hakem bu sefer tarafsızdı. İspanyol lobisi bu maçta Juventus’a karşı pek etkili olamadı. Juventus’a da helal bundan daha dört yıl öncesine kadar bize elenmişti hatırlarsınız şimdi adamlar yarı finalde ve konuştuğum birçok otorite onları kupada favori gösteriyor. Neden derseniz kadroları çok mu iyi aslında çok da iyi değil ama kendilerini çok iyi eğitmişler.

Günün Maçları
Günün Maçları

Chellini ve Bonucci gibi defansları varken maç kaybedeceklerini hatta gol yiyeceklerini zannetmiyorum, kalede de efsane bir kaleci varken hem de. Toplamda sanırım 2 gol yemişlerdi şampiyonlar liginde buraya gelirlerken, UEFA liginde olsalar çoktan şampiyondular.Şimdi de kayıpsız geçiyorlar, kayıpsız geçtikleri takımda dünyanın şu anda 2 numarası gösterilen forvet hattına yani Messi Neymar Suarez’e sahip. Bu oyunculara da değinelim hadi tek tek. Messi grup maçlarında hep günün kahramanıydı hiçbir maçı boş geçmedi ve 6 maçta 11 gol attı. Nerdeyse maç başı iki gol sayın seyirciler. Günün maçları için efsane performans peki ya sonra noldu? Önce günün PSG maçları ardından Juventus maçları, toplamda 4 maçta 0 gol. Messi mi durdu yoksa bu takımlar mı çok iyiydi bilinmez ama ortada bir gerçek var Barcelona 4 maçtan 1 beraberlik 2 mağlubiyet 1 galibiyet aldı ve kalesinde 8 gol gördü, UEFA liginde bu kadar gollü maçlar geçmiyor o nasıl defans be şaşkın.

Neymar ve Suarez Günün Katkıları

Dün var ya, Juventus‘a karşı Neymar bir Bruma Suarez bir Olcay gibiydi sanki bir şampiyonlar ligi maçı değil süper lig maçı izliyordum. Neymar her pozisyonda çalım denemeye çalıştı, hoş Barcelona maçları taktiklerle tamamlarken dün tamamen günün 3-0’lık sonucuna galip gelebilecek bir skor için uğraştılar olmadı. Bunda takımın tamamının etkisi var. Iniesta bile kötüydü düşünün.

UEFA Şampiyonlar Ligi
UEFA Şampiyonlar Ligi

Neymar çok top ezdikten sonra Suarez’den bahis açalım. Ben son zamanlarda bu kadar işe yaramayan bir topçu hatırlamıyorum Galatasaray defansını varsaymazsak, gitsin UEFA’da oynasın diyeceğim de oraya da almazlar bu adamı. Son zamanlarda performansı düşen Suarez için kötü çanlar çalıyor arka planlarda. Kulis dediğimiz kuytu köşelerde Barcelona yeni forvet transferi için arayışa geçti bile. Orta sahaya başka bir konumuzda değineceğiz. Aynı şekilde günün maçları konusunda diğer kaybeden Dortmund’a da. Bizi izlemede kalın.

One thought on “Günün Maçları UEFA Ligi

  1. Gerçek olalım, Iniesta ve Suarez’in ilk etapta boşa çıkma ihtimalleri gibi net bir şans yoktu. Messi her zamanki gibi topları eğmek için yer bulamadı, Juve onlara zaman ve mekan eksikliği sebebiyle onu vurmak zorunda kaldı.
    Bana göre Juve, Barca’dan daha fazla puanı almış görünüyordu.
    Tıpkı Bayern / Madrid maçı gibi. Bayern hakimiyeti sayesinde şeffaf bir şans yaratılamadı. İki gol bir penaltıdan ve sapmadan geldi.
    Dybala geçen hafta yarım şansla gol attı, ancak olması gerektiği için. Juve kazanmayı hak ediyor ve şimdi Barca bu sezon başarısızlıklarından ders almalı. Her zamankinden kalite salonu olmadan titreklik ettiler.
    Madridli genç her zaman tezgahtan gelir ve büyük yıldızlardan daha iyi performans gösterir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir