Günün Maçları Mourinho Spor Haberi

Jose Mourinho: Man United’ta Marcus Rashford günün maçları için muhteşem ötesi fevkalade iyi oynadı ve takımını sırtladı. Bugün bu haberle ilgili konuşacağız.

Günün Maçları Yorumu

Manchester United’ın menajeri Jose Mourinho, Old Trafford’da 2-0 kazandıkları Chelsea maçı sonrası forvet futbolcularının Chelsea defansını adeta darmadağın ettiği vurguladı. Biliyorsunuz Mourinho’nun takımı günün maçlarında perşembe günü Avrupa Ligi yani UEFA’da Anderlecht beraberliği sonrası İbrahimovic’in yorgunluğundan şikayet etmişti ve onu dünkü maçta yedek soyundurdu.

günün maçları
Günün Maçları

Rashford ise bu boşluğu çok iyi doldurdu, ikinci goldeki ve gol sonrası hareketlerde ne kadar bunu istediğini gözler önüne seriyordu. İbra da ilk dönemler Rashford’u desteklese de artık o bir rakip. Mourinho Sky Sports’a şunları söyledi:

Marcus Rashford oldukça iyi oynadı. FA Kupası’ndaki günün maçları için Stamford stadında çok iyi bir maç geçti, savunmacıları daha hızlı olduğundan puanları yani maçı almak için daha fazla şansları vardı, fakat bunun olmasına izin vermedik.

Mourinho, “Belki de oyuncuları Perşembe günü [Avrupa Ligi ikinci etabı] öncesinde dinlendirmedik, en iyi takım olduğunu düşündüğümüz ekibi seçtik.Stamford maçına da taktikle aynı taktikle gittik, oyun tamamen bize ait 11 oyuncu ile kontrol edildi. Sadece yarı başlarında Chelsea etkindi.

Bu şekilde oynamanın onlar için çok zor olacağını biliyorduk

Geçtiğimiz yaz Mourinho’nun görevden alınmasının ardından United’ın performansı en iyilerinden biriydi ve Portekizli takımının tutumuna övgüde bulundu. Lidere karşı günün sonucunun çok iyi olduğuna değinen teknik adam, burada maçları düşündüğümüzde Arsenal ve Tottenham’a karşı da iyiydik ama bu maç günün en iyisiydi diye konuştu. Maç yorumlarına şöyle devam etti:

  1. Gerçekten iyi oynadık, çok iyi ciddi bir performans gösterdik, onlara iki alanda sorun verdik.
  2. Atağa çıktıklarında problem verdik, çünkü çok iyi top kontrol ediyorlar ve topu geri kazandığımızda problem yaşattık, çünkü gerçekten keskin ve hızlı hareket kabiliyetleri var.
  3. Geçişlerimizde agresiftik.

Günün maçı performansından çok mutluyum, umutluyum

Eski Chelsea menajeri röportajına şunları ekledi: Mutluyum – Chelsea’ya karşı kazandığımız için değil, çünkü bu üç puana ihtiyacımız vardı. Chelsea’yi yenerek fazla sevinç duymuyorum, kimse maçı kazanmak için takım seçmez diye konuştu. Machester United Ekim ayından bu yana ligde maç kaybetmedi, ancak hep ilk dördün dışında kaldı.

bugün kimin maçı var
bugün kimin maçı var

Mourinho “Normalde 22 maç yenilmediğiniz takdirde ünvan kazanırsınız ve ilk 4’te bitirmek için mücadele etmezsiniz, fakat biz giremedik henüz. Neden? Herkes nedenini biliyor, çünkü evimizdeki maçlarda çok fazla puan kaybettik. Ancak bir maç kaybetmenin bizim için artık affedilemez bir hata olduğunu çok iyi biliyoruz ve bu mükemmel bir motivasyon kaynağı günün maçları için. Ligdeki durumu size tekrar hatırlatalım:

Günün Maçları Sonrası Premier Lig

İngiltere Premier Lig Puan Durumu
Bizce Liverpool ile City yer değiştirir ve lig öyle biter.
Chelsea3275
Tottenham Hotspur3271
Liverpool3366
Manchester City3264
M. United3160

Rashford ekledi: “Bu bir takım oyunu, maçları takımımızla beraber kazanacağız. Herrera’ya pasımsa tamamen göz temasına dayanan bir işti. Ona baktım ve maçı değil maçları değiştirecek pası attım, büyütelecek bir şey değil.”

Bugünkü maçlar ya da bugün kimin maçı var derseniz Middlesbrough – Arsenal maçı var İngiltere Ligi’nde. Arsenal gol atar, Middlesbrough’da atar iddaa için tahminimiz karşılıklı gol var olur. Fakat daha çok gol isteyenler İngiltere’nin bir alt ligi olan Şampiyonluk Ligi Maçları’nı takip etsin.

One thought on “Günün Maçları Mourinho Spor Haberi

  1. “Bizleri arkamızda birtakım risklerle oynuyorlardı ama bizi savunurken birleştiler ve kompakt olduklarını gördük, hepsinden önemlisi Dani Alves ve [Mario] Mandzukiç’in tüm sırtlarına baskı yapmaktan dolayı” Bonucci, Mediaset Premium’a söyledi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir