Günün Maçları Arsenal’de Wenger ve Oyuncu Sözleşmeleri

Nisanı da yarıladık futbolseverler günün maçları konularımızla ilgili. Şampiyonlar ligi UEFA derken yolu yarıladık. Yani yarı final maçları için konuşma vakitlerine geldik. Tabi öncesinde bir kriz var Arsenal’de, oyuncu sözleşmeleri.

Günün Maçları

Bu hafta İngiltere ve Almanya üzerine konuşacağız malum günün mana ve önemi konusunda Türkiye’de referandum konuşuluyor. Siyasetten nefret ederim bu sebeple hiç sohbet açamayacağım politik şeylerden, üzgünüm. İngiltere Ligi günün maçları konumuza geri dönelim.

Günün Maçları
Günün Maçları

Aslında günün maçı konusuna geçmeden önce Arsenal gündeminden size bahsetmek istiyorum. Bakın şöyle bir açıklama vardı bugün basında.

Arsene Wenger: Alexis Sanchez sözleşmesi Arsenal’in başını belaya sokabilir.

Arsene Wenger, Alexis Sanchez için yapılacak yeni büyük paralı sözleşmesinin Arsenal’in soyunma odasını istikrarsızlaştırabileceğinden ve “kulüpte zorluk çekebileceğinden” endişeli.Wenger, Arsenal’in mevcut ücret yapısının Sanchez’i kulüpte uzun vade tutmak odaklı olduğunun bilincinde ancak Mesut Özil de benzer parayı talep ederken, bu tür fırsatların takım arkadaşları üzerinde yaratacağı etkilere karşı uyarı da bulundu.

Bugün Kimin Maçı Var
Bugün Kimin Maçı Var

Böyle sözleşmeler günün maçları için takımın çok formda olmayacağını bize gösterecek. Para dengelerinin bozulması herkesi olumsuz etkiler.

Bir yıldız oyuncunun büyük bir rakamla ödüllendirilmesinin ekibi istikrarsız hale getirebileceğinden endişe edip etmediği sorulan Wenger, bu günün maçı sonrası gazetecilere yaptığı bir konuşmada şunları söyledi

Modern yaşantının biraz değiştiğini de kabul etmeliyiz. Saygı duyulan iyi oyuncular daima çok daha fazla para kazanıyor. Fakat ortada birçok farklı görüş var, Arsenal yönetiminden bazı insanlar günün maçları sonrası yanıma gelip bana sadece ona istediğini ver.

Sözleşme Tepkisi

Cuma gününün erken saatlerinde Wenger, Arsenal’in Chelsea, Manchester City ve yurt dışındaki çeşitli kulüplerin ilgisini bildiği ve Sanchez’den bu takımları uzak tutmak için Sanchez’le haftada 300.000 pound değerinde yeni bir anlaşma yapmaya hazır olduğunu bildiren bir raporu çok uygunsuz buldu.

İngiltere Ligi
İngiltere Ligi

Sanchez ve Ozil, önümüzdeki sezonun bitiminde anlaşmazlık yaşayabilir ve Wenger bu anlaşmazlığın takımdaki huzuru bozacağını düşünüyor. Maçları bu halde kazanamayacaklarını söylüyor söylemesine de arkadaş Arsenal ligde nerede günün sonunda hep 4., 5.’ler bu takımın huzuru bozulsa ne bozulmasa ne. Kusura bakma da adam yıldız:

 1. Şili
 2. Barcelona
 3. Arsenal

Ayrıca Aaron Ramsey, Jack Wilshere ve Alex Oxlade-Chamberlain’in de aralarında bulunduğu grup bu yaz sözleşmeler için yeni taleplerde bulunabilir ki bulunacaklardır da. Onların eli armut mu topluyor arkadaş.

Wenger, “Kararı nesnel bir şekilde vermenizin nedeni budur, her zaman kulübün önceliği olmalı” dedi. “En iyi oyuncuların büyük bir önceliği olduğunu da anlıyorum, ancak önemli oyuncular için bile günün sonunda göze edebileceğiniz kadarını ödeyebilirsin.”

Transfer ve Ücretler Konusundaki Fikirlerimiz

Wenger göz göre göre fedakarlık istemiş Özil ve Alexis’ten ama yok öyle yağma. Günün maçları için açın bakın bakalım kim oynuyor. Sen onları Türk mü sandın da fedakarlık istiyorsun, çıkar giderler Chelsea’ye Manchester ekiplerine. Haftalık 300000 pound sana fazla geliyorsa adamları da tutamazsın. Senin kazandığını bir sorgulayalım istersen, bir de günün sonunda kaç kupayla maçları kazandırdığına. Senin bu kadar süre bu takımda kalman bile ayıp. İddaacılar az çekmedi sizin maç sonuçlarından. Almanya ligi maçları dedik ama o konuya değinemedik. Orada olay 3.4.5.’lik mücadelesine döndü o maçları dönüp izleyebilirsiniz. şu sıralar İspanya ligi’nde de lider 1-1’lik beraberlikle soyunma odasına gitti. Ronaldo yok maçta başta söyleyelim.

2 thoughts on “Günün Maçları Arsenal’de Wenger ve Oyuncu Sözleşmeleri

 1. Bastia taraftarları Lyon oyuncuları ve Günün Maçı

  Lyon, bir grup Bastia taraftarının Stade Armand Cesari’deki oyuncuları “saldırıya” uğratmasının ardından, bu vesileyle haftada bir ikinci kez maça günün maçları geciken başlamıştı.

  Perşembe günü Lyon’un Beşiktaş ile düzenlediği Avrupa Ligi toplantısı, konuk destekçilerine mermi ve havai fişek attığında 45 dakika geçti ve Parc OL sahasına zorladı.

  Lyon ve Beşiktaş aleyhinde disiplin kovuşturması başlatan UEFA, Pazar günkü Korsika’daki Bastia karşılaşmasını etkileyen olaylara ilişkin bir Fransız soruşturması açacağını açıkladı.

  Saat 04.00’da BST başlama saatinden kısa bir süre önce Lyon, “Bastia taraftarları ısınmayı tamamlayan Lyon oyuncularına saldırmak için sahaya girdi” maçları bugünün şeklinde tweet yaptı.

  Eski Les Gones sol geri Jeremy Berthod’un yazdığı kulübün resmi OLTV hesabındaki diğer tweetler şunları söyledi: “Bastia taraftarları [kaleci Mathieu] Gorgelin’in hedefine topları sıkışıyorlardı.

  “O ve Memphis [Depay] bir sürü Bastia destekçisi onlara saldırmadan önce onları geri atmaya başladı.

  “Oyuncular hep birlikte toplandılar, günün maçlarında personel ve personelin hepsi çok şok oldu.

  “Hiçbiri soyunma odasından çıkıp maçı oynamak istemedi.” L’Equipe gazeteci Vincent Duluc, OLTV hesabına şu sözleri aktardı: “Memphis bir destekçinin itti.

  “Birçoğu oyunculara top atıyordu ve bugünün maçı onları itmeye başlamıştı ve sonra kavga çıktı 30 yılda böyle bir şey görmemiştim.”

 2. “Savunma yaparken ve tezgah üzerinde oynarken daha iyisini yapmalıydık.Yine de hala birkaç şans yarattık ve koşullarda başka bir şekilde yaklaşmak zordu, fırsatlarımızı dönüştürmede başarısız olduk.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir