Avrupa’dan Günün Tahminleri

Bugün Avrupa Ligleri‘nde pek günün maçları ile ilgili konuşamasak da lig yapılarından şampiyonluğun favorilerinden bahsedeceğiz.

İngiltere Ligi

İngiltere Ligi bu sene çok ilginç hep ilk 2 ya da 3 kim olacak diye konuşulurken, birinci sıradaki Chelsea aldı başını gitti ve bu neredeyse kasım aralık aylarından belliydi.

Günün Maçları
Günün Maçları

Artık ligde günün maçları söz konusu olduğunda şampiyonluk değil 2,3,4,5 hatta 6.’nın çekişmesi karşımıza çıkıyor. Lig başladığında aslında en avantajlı Liverpool’du, zor maçları çabuk ve iyi skorlarla atlattılar önleri boşken saçma sapan maçları kaybedince şampiyonluğu kaybettiler. Kloppcular çok ümitliydi şampiyonluk için. Ben Liverpool’a sıcak bakmayan ama Klopp’a sempati besleyen biri olarak günün sonunda şampiyonun Liverpool olmasını isterdim.

Manchester Klüplerinin Karmaşası

Liverpool sırasını savdıktan sonra en güçlü aday Manchester City olarak gözüküyordu, lig başında Kevin de Bruyne, Sergio Aguero ve İlkay Gündoğan da mükemmel oynayınca futbolu tadından yenmiyordu. Ama teknik direktör Guardiola önce İlkay’ın sakatlığı arkasından takımın koordinesinin bozulmasıyla maçları puan kaybıyla kapatmaya başladı. Enteresandır Guardiola aynı sorunu Barcelona ve Münih’te de yaşadı. İyi başladı ama sonra 1-0 2-0’la maçları bitirdi ve arkasından şampiyonluk sırasını savan takımlar arasına girdi. Günün sonunda maçları takır takır kazanan Chelsea kaldı. Manchester United‘sa “saçma sapan” Paul Pogba transferi ve kral İbrahimovic’in gelmesine rağmen iş yapamadı. Aslında Avrupa Ligleri’nin en popüleri olan İngiltere’de ben bunu bekliyordum.

Avrupa Ligleri
Avrupa Ligleri

Forumlarda okuduğum forvet ile defans arasının çok kolay geçilebilecek bir yapıya sahip olması, 105 milyon dolarlık Pogba’nın bir türlü istenileni verememesi gibi sebepler Mourinho’yu daha ligin başındayken strese soktu. Sonra seke seke topladı ama her şey için çok geçti. Yahu Dortmund 100 milyon dolara efsane takım kurdu, bu Manchester United 105 milyon doları çöpe attı. Sizin vizyonunuzu seveyim ben, siz anladınız. Ligde günün süpriz takımları malum:

  1. Tottenham Hotspur
  2. West Bromwich Albion

İspanya Ligi

İspanya Ligi’nde Barcelona Real Madrid kapışması var gibi gözükse de İspanya’da herkes Real Madrid’i şampiyon ilan etmiş durumda. Barcelona nedense isteneni veremiyor, eski büyüsü kayboldu Xavi’nin gitmesi ve İniesta’nın yedeğe alınması, bu oyuncuların yerlerinin dolması eski Barcelona’yı özletti. Bu ikiliye son zamanlarda Atletico Madrid katıldı, Sevilla da arkadan bir Trabzonspor edasıyla geliyor. Şanpiyonlar Ligi’nin yakında değişecek kuralı en çok Sevilla’ya yaradı gibi, günün maçlarını kazanabilmek için yakında efsane kadroya sahip olabilirler.

Avrupa ligleri tahminlerimizi şimdilik İngiltere ve İspanya ile sınırlıyoruz, yakında devamını sizlerle paylaşacağız.

5 thoughts on “Avrupa’dan Günün Tahminleri

  1. Geri bildirim: Avusturya ve diğer ligler
  2. Kazananın olmadığı maçlar bunlar, bugünün maçları da böyle, endişeli bekleyiş sürüyor iddaa severlerde

  3. chelsea biraz da geçen seneki teknik adamları mourinhonun inadına maçları kazanıyor çünkü mourinhoyu takım sevmiyordu. egosu günün en çok konuşulanı oluyordu maçlarından ötedeydi hem de. takımı sevmedi takım da onu. bir de kadın yardımcıyı gönderdi onun ahını almış olabilir. mourinhoda nazar var bile diyebilirim sporda bu maçlarını görünce.

  4. ben eskiden blackburn’ü tutardım tugay kerimoğlu oynardı orada sonradan kaptan oldu hatta kulübün simgesi haline geldi. şu anda hiç günün maçları için takip yapıyor mu bilmiyorum ama umarım iyidir, galatasaray yıllarında çok severdim ben onunla bülent korkmaz ı. ne güzel kadromuz vardı o zamanlar hey gidi hey

  5. Juve, bu sezon Avrupa’da sadece iki gol fark etti, ancak Barca teknik direktör oyun öncesi ısrarla kendi tarafının Çarşamba günü Camp Nou’da beş kez atabileceğini ısrarla istedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir